DPS Zimnowoda
Nasz Dom Pałac Co nowego Dla kogo DPS? Warunki Jak u nas zamieszkać? Kontakt


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć

Historia pałacuDom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie mieści się w zabytkowym pałacu wybudowanym w XIX wieku. Budynek otoczony jest 14-hektarowym parkiem i dwoma stawami. Przez wzgląd na swoje walory architektoniczne podlega opiece wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Ostatnim właścicielem pałacu był hr. Henryk Grocholski, który został rozstrzelany na gostyńskim rynku w 1939r. Po wojnie zabytek wzorem innych przeszedł w administrację pobliskiego PGR, a od 1962r. do 1988r. mieścił się w nim Zakład Leczenia Odwykowego.
Z początkiem 1989r. rozpoczął się trwający do 1992r. kapitalny remont pałacu, którego efektem był powrót wnętrz, elewacji oraz tarasów do dawnej świetności.
Jako Dom Pomocy Społecznej istnieje od 3 sierpnia 1992r. W ramach placówki funkcjonują trzy mieszkania grupowe, gdzie przy wsparciu opiekuna mieszkają najbardziej sprawni psychoruchowo podopieczni. Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie jest Grażyna Wira, która kieruje tą placówką od początku jej istnienia.

Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu Zdjęcie: Historia pałacu


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć
DPS Zimnowoda
KontaktFacebookKontaktBIP