DPS Zimnowoda
Nasz Dom Pałac Co nowego Dla kogo DPS? Warunki Jak u nas zamieszkać? Kontakt


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć

Niech żyje Polska - zaproszenieNiech żyje Polska! Zapraszamy na wydarzenie!
Niech żyje Polska! – to motto, pod którym odbędzie się wydarzenie podsumowujące rok ważnych rocznic w powiecie gostyńskim. W programie m.in. wykład Jana Wróbla pod hasłem: „Nieuległość”, inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu i podsumowanie akcji: „Quest śladami powstania wielkopolskiego”. Zaprezentują się także powiatowe szkoły. Promować będziemy akcję: „Misja Kubuś”. Wszystko to 10 października o godzinie 17.00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Zapraszamy!
Powiat gostyński ogłosił rok 2018 rokiem ważnych rocznic – 100-lecia odzyskania niepodległości oraz setnej rocznicy powstania wielkopolskiego. Przez cały ten czas wydarzenia organizowane przez samorząd, szkoły bądź partnerów swoją tematyką nawiązywały do patriotyzmu, historii i tożsamości narodowej.
10 października 2018 roku o godz. 17.00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbędzie się wydarzenia pod hasłem: „Niech żyje Polska!”. W programie zaplanowano m.in. wykład Jana Wróbla - historyka i publicysty pod hasłem: „Nieuległość”. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przygotowała ponadto przedstawienie historyczne pod tytułem: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą![…] Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!”. Na scenie wystąpią również laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowanej przez ZSO w Gostyniu. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs fotograficzno-plastyczny odbywający się w ZSR w Grabonogu.
Przez cały 2018 rok mieszkańcy powiatu gostyńskiego mogli wziąć udział w „Queście śladami powstania wielkopolskiego”. Gra składała się z 31 pytań dotyczących miejsc związanych z powstaniem wielkopolskim w całym powiecie. Każdy, kto dostarczył do Starostwa Powiatowego w Gostyniu poprawnie wypełniony quest – otrzymywał zestaw upominków. Spośród wszystkich nagrodzonych 10 października wylosowane zostaną trzy cenne nagrody.
Ponadto, w czasie wydarzenia po oraz kolejny prowadzona będzie akcja społeczna. Tym razem wspomóc można „Misję Kubuś – 220 km” organizowaną przez fundację: „Przybył z pomocą”.Zdjęcie: Niech żyje Polska - zaproszenie Zdjęcie: Niech żyje Polska - zaproszenie


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć


Galeria zdjęć
DPS Zimnowoda
KontaktFacebookKontaktBIP